.: Hindistan Gezi Rehberi :.
2
img

Hindistan Gezi Rehberi kitabını satın almak için tıklayınız.

 

zaferMerhaba dostlar, gezi tutkunları, Hindistan aşıkları, Hindistan hayranları, Doğu mistizmini merak edenler, Doğu bilgeliğini araştıranlar; Her kim olursanız olun web sitemize girdiğinize göre bu kaynaktan birşeyler almak istediniz. Bizim görevimiz de sizi boş çevirmemek.

Ben Zafer Bozkaya, 1956 Eskişehir doğumluyum. Gençlik çağımdan beri mistik olaylar ve uzakdoğu ülkeleri ilgimi çekmişti. 1979 yılında Yoga ile tanıştım. Hindistan'a ilk ziyaretimi 1986 yılında yaptım. Bu gezi ilk gezim olduğu için tabii ki beni büyüledi.

Türkiye'ye döndükten sonra ilk işim bir sonraki geziyi planlamak oldu. Daha sonra Hindistan ile ticari ilişkiler kurdum. Bu sayede birçok kez gidip gelmek daha kolay oldu. 2008 yılının başına kadar toplam olarak 38 kez Hindistan'a gitmiş oldum. Bu gidişlerin çoğu KARAYOLU ile yapıldı. Dönüşlerin ise -tahminen- yarısını karayolu ile yarısını uçak ile gerçekleştirdim. Bu yolun uzmanı sayılabilirim değil mi? 2017 yılına geldiğimızde ise Hindistan gezilerimin sayısı 130 olmuştu. Artık Hindistana Grup Rehberliği için gidiyorum, ama ilk günkü heyecanımı hiçbir zaman kaybetmedim.

1995 tarihinde gezi tecrübelerimi ve Türkiye - Hindistan yolu hakkındaki bilgilerimi topladığım Hindistan Gezi Rehberi adlı kitabımın ilk baskısını yayınladım.

Hindistan Gezi Rehberi kitabının 1. Baskısı

Bu kitabım, türündeki tek örnek olması nedeniyle büyük ilgi gördü. 2000 yılına kadar baskısı çoktan tükenmişti. 2000 yılında, gezginlere yardımcı olmak üzere www.hindistangezi.com sitesini kurdum. Sitede yoğunlaşan ilgiye cevap vermek üzere Hindistan Gezi Rehberi kitabının ikinci baskısını 2004 yılında yayınladım.

Hindistan Gezi Rehberi kitabının 3. Baskısında İran ve Pakistan bilgilerini ayırdım. 2017 yılında kitabın 5. baskısını yayınladım link : .


Şimdilerde Ankara'da grafik tasarım işiyle uğraşıyorum. Hindistan'a gitmek isteyenlere internet üzerinde her türlü yardımı yapmaya çalışıyorum. Bu arada gelen gezi tekliflerini değerlendirerek Hindistan'a gitmek isteyen gruplara rehberlik yapıyorum. Sizin de böyle egzotik, mistik bir gezi yapma düşünceniz varsa bana yazın.
hindistangezi@yahoo.com.tr

 

Hindistan Gezi Rehberinin 2. Baskısında Türkiyeden - Hindistan'a karayolundan gidiş anlatılmaktadır. İran ve Pakistan üzerinden karayolundan gideceklerin bu kitabı alıp okumaları tavsiye edilir. Sitemizde daha önce yer almış bulunan İran ve Pakistan ile ilgili bölümleri irangezi.com adresine taşınmıştır.

 

İran Gezi Rehberi kitabım :

iran gezi rehberi

 

Sitemizin kuruluşundan bu yana geçen güncellemeleri görmek için:

TIKLAYIN

 

Tercümesini yaparak yayınladığım diğer kitaplar:

Meditasyon

Meditasyon ve Kozmik Bilinç
Yazan:Avadhutika Anandamitra Acarya
Çeviren: Zafer Bozkaya
1. Baskı : (1989) Lotus Yayınları
2. Baskı : (1990) Lotus Yayınları
3. Baskı : (1993) Lotus Yayınları
4. Baskı : (1996) Okyanus Yayınları
5. Baskı : (2001) Evrensel Rönesans Yayınları

Vejetaryen Beslenme

Meditasyon ve Vejetaryen Beslenme
Yazan:Avadhutika Anandamitra Acarya
Çeviren: Zafer Bozkaya
1. Baskı : (1991) Lotus Yayınları
2. Baskı : (1995) Okyanus Yayınları
3. Baskı : (2001) Evrensel Rönesans Yayınları

Aydınlığa Giden Yol

Aydınlanmaya Giden Yol
Meditasyon Kitabı

Yazan:Ram Das
Çeviren: Zafer Bozkaya
1. Baskı : (1998) Okyanus Yayınları


 

 

Üye İşlemleri
  Kullanıcı Adınız

  Şifreniz

 

Son Yazılar/Duyurular
 İstatistikler
» Bugün Gelen : 226
» Toplam Gelen : 1395545
» Kayıtlı Üye : 2458
» Şu An Bağlı IP : 22
Aktif Üyeler
Aktif Üye Yok

 Son 25 Dakika İçinde
 Aktif Olan Üyeleri Gösterir
Yeni Delhi amritsar Delhi Amritsar Varanasi agra Jaipur Haridvar Dharamsala Mumbai Goa delhi amritsar varanasi agra jaipur haridvar dharamsala mumbai goa kerala